Župančič, Leban in Kuk prevladovali v Mantovi

Maj 2, 2011 | Ostalo

Za našimi sprinterji je odličen konec tedna. Na močno mednarodno tekmovanje v Mantovi (nastopilo kar 517 tekmovalcev iz 9 držav) so se odpravili s trenerjem Dejanom Testenom, ki je kljub odsotnosti Nejca Žnidarčiča tokrat vodil doslej največjo sprintersko ekipo našega kluba. Tekma, ki je za člane in mladince štela tudi kot kvalifikacijska za nastop na svetovnih pokalih je potekala preko celega vikenda in po sobotnih kvalifikacijah in polfinalih vrhunec dosegla na nedeljo, ko so bili na sporedu finali.
Odlično so tekmovali predvsem člani. Vsi trije so se na stopničke zavihteli v finalni posamezni tekmi na 1000m, ki se je kmalu po štartu sprevrgla v pravi obračun ekipe z Mosta na Soči. V njem je bil najmočnejši Jernej Župančič Regent, drugi je končal Lovro Leban, tretji pa Rok Kuk. Lovro in Rok sta le nekaj minut kasneje tekmovala tudi v finalu dvojcev na 1000m in po pravem sprehodu do finalnega nastopa odlično veslala tudi tam, ter pred drugima Madžaroma zmagala za 2 sekundi. Pred vsemi tremi je sedaj veliko bolj pomemben nastop na prvem svetovnem pokalu v poljskem Poznanju, ki bo tudi razkril kako visoko lahko vsi skupaj kotirajo letos.

Fotogalerijo najdete s klikom TUKAJ.