Za sprinterji dva tedna priprav v Sabaudiji

Mar 8, 2013 | Ostalo

V drugi polovici februarja so v italijanski Sabaudiji na reprezentančnih pripravah trenirali sprinterji na mirnih vodah. Tja se je na 14-dnevni trening odpravila tudi ekipa našega kluba: s trenerjem Jernejem Župančičem Regentom so na jug škornja potovali Lovro Leban, Tilen Hvala (članska ekipa) in Jani Jarc, Matic Klobučar ter Lucija Fon Mervič (mladinska ekipa).

Potem, ko se decembrskega trening kampa na isti lokaciji ni udeležil nihče izmed prej naštetih, je bil to prvi številčnejši skupni trening večine slovenskih tekmovalcev v tej disciplini. Istočasno so na jezeru Lago di Paola treniral tudi Švicarji, njihov trener Ingolf Beutel, ki mu je pogodba z našo zvezo lani potekla, pa je z nasveti in strokovnim znanjem znova pomagal tudi slovenskim tekmovalcem. S pogoji za trening je bila ekipa po poročanju trenerja Župančiča zadovoljna, saj jih je skozi večino priprav spremljalo sončno in ne premrzlo vreme. Med člani je na dobri poti predvsem Lovro Leban, med mladinci pa sta zelo napredovala tudi Jarc in Klobučar, ki sta v igri za kombinacije ekipnih čolnov v mladinski reprezentanci – prav temu so nekaj pozornosti posvečali tudi na treningu dvosedov. Progam treninga je bil s 4 treningi dnevno standardno zelo zahteven, na enega izmed prostih dni pa so tekmovalci utegnili obiskati večno mesto Rim in tamkajšnji Kolosej.