Sprint: Lovro in Rok v Italiji, ostali doma

Apr 15, 2011 | Ostalo

Le dva tedna nas še ločita do začetka prave sezone tekmovanj med sprinterji na mirnih vodah. Naše tekmovalce najprej čaka reprezentančno izbirno tekmovanje v italijanski Mantovi, kasneje pa na podlagi rezultatov s te tekme še serija preizkušenj v svetovnem pokalu. Gotovo je največ pozornosti usmerjeno v članske vrste, kjer ima naš klub svoje adute za reprezentančno mesto tako med enojci kot tudi dvojci. V kategoriji K-1 bo svoje mesto poskušal ohraniti Jernej Župančič Regent, ki se na zahtevne preizkušnje v Maju pripravlja doma. Tam kot trener skrbi tudi za podmladek kluba, ki se že ta vikend odpravlja na tekmo na 5000m v Rovigo. Matic Klobučar, Jani Jarc in Lucija Fon Mervič so v zadnjem času veliko napredovali in že težko čakajo na svojo priložnost.

Nekoliko bolj rutinsko delo mogoče čaka naš mostarski dvojec, ki je doma zaenkrat še brez prave konkurence. Lovro Leban in Rok Kuk, sta se tako kot lani na aprilske priprave odpravila v italijanski Pusiano, mesto od Milana oddaljeno le 40km. Tam z njunim trenerjem Ingolfom Beutlom skrbita za odpravljanje zadnjih napak v veslanju in brušenje pripravljenosti pred prvimi tekmovanji.

Kratek video s priprav v Pusianu si lahko ogledate s klikom tukaj!