Matic Klobučar mladinski evropski podprvak

Jul 7, 2013 | Ostalo

Obetaven sprinter na mirnih vodah Matic Klobučar je na evropskem prvenstvu za mladince na Poljskem na 1000-metrski razdalji v konkurenci kajakaških dvojcev s koprčanom Alanom Apolloniom priveslal do srebrne kolajne in uspeha kariere. Za Matica je bila to prva kolajna z velikih tekmovanj v sprintu, Alan pa je lani EP v enaki disciplini, sicer z drugim partnerjem, končal z bronom.

Za zmagovalcema Zsomborjem Noejem in Petrom Vassom sta zaostala za nekaj več kot pol sekunde, Madžaroma pa sta se še posebej približala v samem zaključku tekme. Tretja sta bila Danca Casper Pretzman in Morten Gravesen. V nedeljo sta Apollonio in Klobučar dosegla nov vrhunski rezultat, saj sta veslala še v mladinskem finalu A na 500 metrov in končala kot peta.

Naš klub je med enojci zastopal Jani Jarc, ki je na 500m v polfinalni skupini zasedel peto mesto in obstal v polfinalu. Do polfinala je Jani priveslal tudi na 1000m in tam v svoji polfinalni skupini zasedel osmo mesto.