Eni v poletje, drugi v zimo

Feb 28, 2016 | Ostalo

Medtem, ko so se najboljši tekmovalci našega kluba zatekli na trening v tople kraje, so mlajši počitnice izkoristili za aktivnosti na snegu. Dvojec Luka Božič in Sašo Taljat ter Nina Bizjak so odpotovali za mesec dni v Avstralijo, kjer so se poleg treninga preizkusili tudi na dveh tekmah. Nejc Žnidarčič veslaško kondicijo nabira na pripravah v Španiji, medtem ko Urša Kragelj trenutno trenira v Al Ain-u. Še posebej za Uršo je to obdobje treninga zelo pomembno, saj se bo v kratkem na izbirnih tekmah borila za uvrstitev v olimpijsko reprezentanco. Ekipa mladincev in mladink ter članov in članic do 23 let, katere v letošnjem letu čaka pomembno evropsko prvenstvo v domačem Solkanu je trening na divji vodi opravila v francoskem Pauju. Vreme jim sicer ni šlo ravno na roko, ampak kljub temu so na eni najlepših umetnih prog opravili veliko količino treninga na divji vodi, ki je doma v zimskem obdobju težko izvedljiv. Mlajši mladinci, starejši in mlajši dečki ter cicibani del šolskih počitnic izkoristili za trening teka smučeh, del pa za priprave na domačem terenu. Parakajakaš Dejan Fabčič, ki je imel v zadnjem obdobju kar nekaj težav z zdravjem, je večji del treninga opravil na suhem. Treninge na vodi je nadomestil z veslanjem na ergometru ter med utežmi krepil svojo fizično pripravo za paraolimpijske kvalifikacije, ki ga čakajo v drugi polovici maja.