ECA Junior cup SOLKAN 2021

Jun 28, 2021 | Uncategorized @sl

ECA junior cup SOLKAN 2021 uspešno izpeljan

Kljub tragičnemu dogodku je Kajak klub Soške elektrarne izpeljal tradicionalno tekmovanje za mladince in mlajše kategorije v slalomu na divjih vodah v Solkanu, pod naslovom European Canoe Association.
Tekmovanje ECA junior cup SOLKAN 2021 je bilo posvečeno življenju preminulega člana Kajak kluba Soške eletrarne. Tekmovalci in ekipe so se poklonili z minutnim molkom, v spomin in spoštovanje do prijatelja.

Že teden dni pred tekmovanem so bregove reke Soče v Solkanu napolnile ekipe, ki so na progi trenirale. Skupaj so tekmovalci in ekipe zasedli več kot 1200 nočitev v Mestni občini Nova Gorica in okolici. V petek so potekali uradni treningi, v soboto in nadeljo pa tekme v kajaku in kanuju na divjih vodah.
Tekmovanja se je udeležilo preko 320 tekmovacev iz celega sveta. Sodelovalo je 14 držav: Avstrija, Kanada, Češka, Čile, Nemčija, Irska, Italija, Madžarska, Makedonija, Nova Zelandija, Poljska, Slovenija, Slovaška in Združene države Amerike.

Podelitev je potekala v nedeljo 27.6.2021. Nagrade so 18 kategorijam tekmovalcev in tekmovalk starih med 11 in 23 let podeljevali predsednik Kajak kluba Soške elektrarne g. Ivan Zagožen, župan Mestne občine Nova Gorica dr. Klemen Miklavič, direktorica zavoda za turizem Nova Gorica in Vipavska dolina ga. Erika Lojk ter director Kajakaške zveze Slovenije g. Andrej Jelenc.

U12

Award sponsor: Sandiline

Awards are given by President of the Kayak Club Soške elektrarne Mr. Ivan Zagožen

 

K1M U12

1/ STEINBRENNER MAX AUT OKV

2/ SENORER LARS AARON ITA CANOACLUB MERANO

3/ KUCHYNA ONDREJ SVK ZKV ŽILINA

U14.

Sponzor nagrad: ABP sport and Galuska sport

Awards are given by general maneger of turist board Nova Gorica and Vipavska dolina ga. Erika Lojk

K1M U14

1/ VELIKONJA TJAŠ KKSE SLO

2/ ROMANO DANIELE ITA CANOACLUB BRESCIA

3/ NARDO ANDREA ITA CANOACLUB TERRARA

K1W U14

1/ LUKAČOVA KAROLINA SVK KANOETATRAKLUB LIPTOVSKI MIKULAŠ

2/ LOVATO ISABEL ITA COMITATO REGIONALE VENETO

3/ KRECH NEELE GER SACHSISCHER KANU-VERBAND

C1M U14

1/ JEKLIN ANDREJ SLO KKSE

2/ TROJANŠEK MATEJ SLO KK TACEN

3/ PARRY DANIEL CAN MUSKOKA KAYAK SCHOOL

U16

Awards sponzor: Genaralni sponzor of Kajak klub Soške elektrarne – Soške Elektrarne Nova Gorica

Awards are given by President of the Kayak Club Soške elektrarne Mr. Ivan Zagožen

K1M U16

1/ CAPALINI DANIEL CZE SCM ROUDNICE

2./ HOČEVAR ŽIGA LIN SLO KK SIMON

3./ ZOBEC URBANČIČ ATEJ SLO BRODARSKO DRUŠTVO

K1W U16

1./ GALUSKOVA BARA CZE SCM C. BUDEJOVICE

2./ HOJDOVA ELISKA CZE SCM C. BUDEJOVICE

3./ IŽOVA PETRONELA SVK ŠKP DOLNY KUBIN

C1M U16

1/ ŠTAFEN DAVID SVK SOKOL ŽILINA

2/ HOČEVAR ŽIGA LIN SLO KK SIMON

3/ SPAGNOL MARINO ITA CANOA KLUB SACILE

 

C1W U16

1/ PINTERIČ NAJA SLO KK ČATEŽ

2/ DIEŠKOVA EMKA SVK ZKV ŽILINA

3/ DURATNA STANKA SVK ZKV ŽILINA

K18

Awards sponzor CrossCall and Gauska sport

Awards are given by Mayor of the Municipality of Nova Gorica dr. Klemen Miklavič

K1M U18

1/LOČNIKAR JAN SLO KK NIVO CELJE

2/ GAJŠEK URBAN SLO KKSE

3/ PERTUSHEV ANGEL MKD

K1W U18

1./ LEIBFARTH EVY USA NANTAHALA RACING CLUB

2./ BELINGAR SARA SLO KKSE

3./ SIMONIDESOVA LUCIA SVK ŠKP BRATISLAVA

 

C1M U18

1./ IVANECKY JAROMIR SVK KANOE TATRA KLUB LIPTOVSKY MIKULAŠ

2./ BARZON MARTINO ITA CANOA KLUB VERONA

3./ FRANCIS NATHANIEL USA PWRC

C1W U18

1/ LEIBFARTH EVI USA NANTAHALA RACING CLUB

2/ CHLEBOVA IVANA SVK KANOE TATRA KLUB LIPTOVSKY MIKULAŠ

3/ MICOZZI ELENA ITA CANOANJUM CLUB SUBIACO

U23

Award sponsor: Reservior dogs

Awards are given by: President of the Slovenian Kayak Association Mr. Andrej Jelenc

K1M U23

1/ PETEK MARKO SLO KKK LJUBLJANA

2/VALANT ULAN SLO KKK LJUBLJANA

3/ TOMINC LAN SLO KKK NIVO CELJE

K1W U23

1/ HAŠŠOVA MICHAELA SVK CANOE TATRA CLUB LIPTOVSKI MIKULAŠ

2/ HOČEVAR EVA ALINA SLO KK SIMON

3/ CORAN MADISON IRL

C1M U23

1/ DODOK MARTIN SVK CANOE TATRA CLUB LIPTOVSKI NIKOLAŠ

2/ MICOZZI FLAVIO ITA GRUPPO SPORTIVO MARINA MILITARE

3/ POLENČIČ NEJC SLO KKSE

 

C1W U23

1/ CORCORAN MICHAELA IRL

2/ HOČEVAR EVA ALINA SLO KK SIMON

3/ MASSARENTI CAROLINA ITA IVREA CANOA CLUB

 

SENIOR

Award sponsor: Reservior dogs

Awards are given by general maneger of turist board Nova Gorica and Vipavska dolina ga. Erika Lojk

K1M SENIOR

1/ BOLG LEO GER BAVARIAN CANOE FEDERATION

2/ WENZEL GERNOT AUT OSTTIROLER KAJAK KLUB

3/ ROMANO DARIO ITA KANOA KLUB BRESCIA

C1M SENIOR

Special congratulations for many years on the water:

Danik Ladislav