Božič-Taljat mednarodno sezono začela z zmago

Maj 2, 2011 | Ostalo

Naša slalomista na divjih vodah Luka Božič in Sašo Taljat sta na mednarodni tekmi za točke IFC v Seu d’Urgellu zmagala v konkurenci kanuističnih dvojcev in dokazala, da jima proga na reki Segre zelo leži, saj sta na njej leta 2009 osvojila svetovni bron. Sašo je po tekmi povedal: “S tekmo sva zelo zadovoljna, še posebej zato, ker nama je finalni nastop uspel tako, kot sva si zastavila. Prvi tekmovalni dan sva imela v kvalifikacijah veliko težav, med drugim sva zlomila čoln in zgrešila dvoje vrat, potem pa sva se zbrala in v nadaljevanju tekme odpeljala zelo dobre vožnje, ki so bile tudi brez dotikov. Dotiki nama v letošnji sezoni povzročajo kar nekaj težav, saj sva na progi sicer zelo hitra, ampak vedno se pojavi kakšna napaka,” je tekmovalni vikend ocenil Taljat. “Proga v Seu nama ni najbolj všeč, vsaj kar se treningov tiče, ker voda ni dovolj zahtevna in pogosto zlomiva čoln. Ampak na tekmah nama pa očitno kar leži, ali pa drugim toliko manj. Pred evropskim prvenstvom sva optimistična, ne smemo pa pozabiti, da bo glavna tekma sezone septembrsko svetovno prvenstvo v Bratislavi. Evropsko prvenstvo bo služilo bolj kot generalka, vendar to ne pomeni, da ne bova resno tekmovala.

Od preostalih članov našega kluba je vidno uvrstitev dosegla tudi Nina Mozetič, ki je v finalu končala kot 6. Naslednja tekma slalomiste čaka prihodnji konec tedna v Franciji.